Krzyżacy – rock opera na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza 11 listopada we Wrocławiu! (11.11.11)

2011, archiwum — By on 11 lipca 2011 12:40

KRZYŻACY – rock opera, na podstawie klasycznej powieści Henryka Sienkiewicza, to z pewnością najbardziej zaskakujące wydarzenie muzyczne ostatniego sezonu kulturalnego. Wybitni polscy aktorzy i wokaliści w pierwszej od wielu lat polskiej rock operze. Widowisko muzyczne przygotowane z okazji obchodów 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem utrzymane jest w mrocznej, czarno-białej rockowej stylistyce.

Akcja spektaklu toczy się na przełomie XIV i XV wieku. Główne wątki opowieści to wątek romansowy – miłość Danusi Jurandówny i Zbyszka z Bogdańca oraz zakochanej w tymże Zbyszku Jagienki Zychówny, wątek polityczno-historyczny – konflikt polsko-krzyżacki i wielka wojna w 1410 roku z Krzyżakami, a także historia tragicznych losów Juranda ze Spychowa. Współczesne kostiumy, nowoczesna choreografia, stylizowane materiały wizualne, zespół rockowy na żywo. Spektakl odwołujący się swoją konwencją do klasyki światowej rock-opery  Jesus Christ Superstar czy We will rock you.

KRZYŻACY to najbardziej znana powieść historyczna Henryka Sienkiewicza z 1900 roku. Historia romantycznej miłości Zbyszka z Bogdańca i Danuśki, córki Juranda ukazana na tle znaczących polskich wydarzeń historycznych XV wieku. Kulminacją powieści jest wspaniała zwycięska Bitwa pod Grunwaldem, będąca wielkim tryumfem wojsk polsko-litewskich. Książka została przetłumaczona na 25 języków. KRZYŻACY, w reż. Aleksandra Forda, to również najchętniej oglądany film w historii polskiej kinematografii (blisko 33 milionów widzów), czyli więcej niż liczba ludności Polski w dniu premiery filmu w roku 1960 (30 milionów).

KRZYŻACYrock opera – wypełniona namiętnością, cierpieniem, zdradą i bohaterstwem muzyczna opowieść o jednej z najbardziej znanych historii miłosnych polskiej literatury oraz jednej z najbardziej znaczących bitew w historii naszej ojczyzny.

Wyprodukowane z wielkim rozmachem i doskonałą obsadą widowisko to z pewnością najlepsza propozycja do radosnego świętowania 93. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

11 listopada  – spotkajmy się we Wrocławiu!

wROCKfest.pl prezentuje:
KRZYŻACY – rock opera na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza

11.11.11 godz.19.00
hala Orbita, ul. Wejherowska 34

KUP BILETY

bilety: 150 zł – I miejsca, 120 zł – II miejsca, 90 zł – III miejsca, 70 zł – IV miejsca, 50 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , ,

Comments are closed.