The Sisters of Sheynville – żeński sekstet wokalny z Kanady śpiewa żydowskie piosenki w Synagodze pod Białym Bocianem (31.08.11)

2011, archiwum — By on 14 czerwca 2011 06:57

The Sisters of Sheynville – żeński sekstet wokalny z Kanady śpiewa żydowskie piosenki  w Synagodze pod Białym Bocianem.

The Sisters of Sheynville uznane zostały za najlepszą grupę wokalną roku 2008 przez Canadian Folk Music Awards . To żeńska grupa wokalna ożywiona żydowskimi dźwiękami dyktowanymi przez klezmerów, brzmiącymi niczym muzyka złotej ery swingu połączona z współczesnym jazzem. Skład i brzmienie zespołu  zainspirowane zostało przez The Barry Sisters, legendarny żydowski  zespół swingowy z lat `30. The Sisters of Sheynville to wysokoenergetyczny, żeński sekstet, który śpiewając zachowuje trójdzielną harmonię wspieraną przez najlepszych klezmerów  grających w Toronto.

Od czasu wydania ich debiutanckiej płyty w roku 2007, The Sisters zostały uznane za jeden z najbardziej ekscytujących zespołów na scenie World Music. Repertuar grane przez „siostry”  to połączenie tradycyjnej muzyki klezmerskiej, starych piosenek żydowskich, czeskich ballad miłosnych oraz  swingu i  klasycznego bluesa. Przy tak wybuchowej mieszance trudno będzie siedzieć na koncercie!

Zespół The Sisters założyły Isabel Fryszberg ( urodzona w Kanadzie) i Lenka Lichtenberg ( urodzona w Czechach), dwie utalentowane wokalistki z przeciwnych stron Atlantyku, ale dzielące podobne doświadczenia wschodnioeuropejskich rodzin żydowskich i pasji do muzyki z tej kultury płynącej.

Aktualnie The Sisters prezentują swoją muzykę szerokiej publiczności, daleko za mitycznym miastem Sheynville.  The Sisters występują na największych festiwalach muzyki żydowskiej  w Waszyngtonie, Los Angeles, czy w San Francisco i w San Diego.

Skład zespołu:

Lenka Lichtenberg (vocals)
Isabel Fryszberg (vocals)
Fern Lindzon (piano, vocals)
Kinneret Sagee (clarinet)
Rachel Melas (double bass)
Lorie Wolf (drums)

Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem
THE SISTERS OF SHEYNVILLE

31.08.11 godz.20.00
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

bilety: 70 zł – I miejsca, 55 zł – II miejsca, 40 zł – balkon, 30 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.