wROCK for Freedom – Legendy Rocka we Wrocławiu na zakończenie wakacji! (27.08.11)

2011, archiwum — By on 5 maja 2011 09:30

Po sukcesie zeszłorocznego koncertu Legendy Rocka we wrocławskiej zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej,  organizatorzy postanowili cyklicznie kontynuować muzyczne zakończenie wakacji pod wspólną nazwą wROCK for Freedom – Legendy Rocka.

27 sierpnia 2011 r.we Wrocławiu zagrają legendy polskiej i światowej sceny rockowej. Klasyczne już piosenki, nowe aranżacje i niespotykane dotychczas duety, zabrzmią w niezwykłym miejscu, w zajezdni autobusowej, gdzie 31 lat temu powstała wrocławska Solidarność.

Do klasyków polskiej sceny rockowej z pewnością zalicza się T.Love. Grupa powstała w 1982 roku „W mieście świętej wieży”. Największe przeboje zespołu, jak „Warszawa”, czy „Na bruku” pokrywają się z początkami przemian demokratycznych w Polsce, ale zespół jako jeden z niewielu potrafił utrzymać swoją popularność również współcześnie, o czym świadczą ostatnie płyty zespołu: „Model 01” i zdecydowanie wracający do punkowych korzeni „I hate rock & roll”.

Kolejną legendą polskiej sceny muzycznej, jest bez wątpienia TSA. Zaliczani do prekursorów heavy metalu w Polsce, od początku czerpali inspiracje z takich gwiazd jak AC/DC, czy wczesne dokonania Led Zeppelin. Ich nagrania w latach 80. cieszyły się ogromną popularnością, sprzedając się w kilkusettysięcznych nakładach. TSA ma również wielu fanów dziś, co potwierdzają sukcesy zespołu po reaktywacji grupy w 2004 roku. Płyta „Proceder” uzyskała nominację do nagród Polskiego Przemysłu Fonograficznego Fryderyki i dotarła do drugiego miejsca na liście sprzedaży OLiS.

Z niecodziennych występów natomiast, będziemy świadkami pierwszego w swoim rodzaju wykonania największych klasyków w wykonaniu Budki Suflera i Raya Wilsona. Jeden z przedstawicieli brytyjskiej grupy wszech czasów, spotka się na scenie z polską żywą legendą. Były wokalista Genesis Ray Wilson oraz Krzysztof Cugowski wykonają wspólnie przeboje obu zespołów w nowych aranżacjach. Usłyszymy również pełne koncerty Budki Suflera oraz Raya Wilsona z zespołem Stiltskin

Kolejnym ważnym gościem będzie ELO, czyli Electric Light Orchestra, tym razem w wersji ELO Klassik z towarzyszeniem The Berlin String Ensemble. Przeboje popularnego w latach 70 i 80 nietuzinkowego zespołu Electric Light Orchestra zabrzmią w symfonicznych aranżacjach w wykonaniu Phila Batesa – wokalisty i gitarzysty, byłego muzyka ELO II i The Orchestra. Utwory zespołu wzbogaci swoim brzmieniem kwartet smyczkowy The Berlin String Ensemble. Podczas koncertu będzie można usłyszeć największe hity grupy, takie jak „Evil Woman”, „Don’t Bring Me Down”, czy „Mr Blue Sky”.
wROCK for Freedom – Legendy Rocka
27.08.11 godz.15.00 Zajezdnia MPK, ul. Grabiszyńska 184
T.LOVE
TSA
BUDKA SUFLERA & RAY WILSON
(były wokalista GENESIS oraz Krzysztof Cugowski grają wspólnie największe hity grupy GENESIS oraz własne utwory)
ELO – Klassik feat. Phil Bates & The Berlin String Ensemble (przeboje Electric Light Orchestra w symfonicznych aranżacjach)

bilety normalne: 40 zł  (do 15.06), 50 zł (do 30.07), 60 zł (do 26.08), 70zł (w dniu koncertu)
bilety ulgowe (studenci i uczniowie): 30 zł (do 15.06), 35 zł (do 30.07), 40 zł (do 26.08), 50 zł (w dniu koncertu)

rezerwacje: bilety@o2.pl
www.wrockfest.pl

Tags: ,

Comments are closed.