Neil Zaza – amerykański wirtuoz gitary elektrycznej zagra we Wrocławiu (30.04.11)

2011, archiwum — By on 17 marca 2011 08:45

Kolejnym gościem Thanks Jimi Festival 2011 i uczestnikiem Gitarowego Rekordu Guinnessa będzie NEIL ZAZA– jeden z najlepszych amerykańskich wirtuozów gitary elektrycznej.

W USA NEIL ZAZA uznany jest za jednego z największych gitarzystów naszych czasów. Występuje i współpracuje z takimi muzykami jak: Joe Satrani, Steve Vai, Nuno Bettencourt, Gorg Lynch, Dweezil Zappa, Yngwie Malmsteen, Vinnie Moore, Andy Summers, Larry Coreyll. Występował również jako solista z Hartford Symphony Orchestra oraz współpracował z Ericem Carmenem i Stuartem Copelandem z „The Police” dla Audio and Silver Screen Projects.

Neil Zzaza to ścisła światowa czołówka! Błyskotliwa technika, zapierające dech interpretacje bardzo rożnych stylistycznie utworów. Jego chwytliwe kompozycje łączą ciekawą melodykę z techniczną ekspresją.

Wrocławianie mieli okazję do podziwiania talentu Neila Zazy podczas koncertu sprzed dwóch lat, na którym, w projekcie F3, wystąpił wspólnie z Erickiem Mantelem i Florianem Opahle z gościnnym udziałem Leszka Cichońskiego

Nadarza się, więc znakomita okazja, aby ponownie zobaczyć na żywo tego giganta gitary podczas Thanks Jimi Festival 2011.

Thanks Jimi Festival 2011 – dzień drugi
NEIL ZAZA
TEN YEARS  AFTER

30.04.11 godz.17.00
Wyspa Słodowa

Tags: ,

Comments are closed.