Martyna Jakubowicz & Żona Lota – koncert promujący nową płytę „Okruchy życia” (19.02.11)

2011, archiwum — By on 8 grudnia 2010 23:05

Martyna Jakubowicz i ten sympatyczny zespół, czyli Żona Lota właśnie nagrali nową płytę. Dwanaście zróżnicowanych utworów, których fragmentów można posłuchać na www.martynajakubowicz.pl i www.myspace.com/martynajakubowicz oddaje atmosferę twórczego zapału, który zawsze towarzyszy muzykom przy każdym spotkaniu.

„ Zaryzykuję stwierdzenie, że Martyna jeszcze nigdy nie nagrała takiego znakomitego albumu. Słucham i nie mogę się uwolnić od tej muzyki. Klasa Joni Mitchell. Dwanaście piosenek, których długo będziemy słuchali.”
/fragment blogu Marka Niedźwieckiego/

Piosenka promująca płytę „Niech płonie” pnie się mocno na liście przebojów Trójki.

Trasa koncertowa planowana jest z powiększonym o gości składem. Na koncertach usłyszymy piosenki z nowej płyty, a także ulubione stare utwory , które każdy fan chętnie zaśpiewa, a nawet zatańczy – Żagle tuz nad ziemią, W domach z betonu nie ma wolnej miłości , Gdyby nie nasz Fart i inne.

Martyna Jakubowicz jest jedyną w swoim rodzaju wykonawczynią ballad, będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka. Sama komponuje większość swoich utworów. Na stałe współpracuje z Andrzejem Jakubowiczem, który jest autorem większości tekstów. Jej piosenki są ciepłe, delikatne i refleksyjne, oparte na kobiecych emocjach, uczuciach i potrzebach. Śpiewa o miłości, samotności, nadziei, szukaniu prawdziwych więzi. Dzięki temu trafiają do osób wrażliwych niezależnie od wieku.

Koncerty Martyny Jakubowicz to klimatyczne spotkania muzyczne o wielu barwach. Od melancholii do gniewu, od przekory do refleksji. Zawsze jednak muzyka zawiera pozytywny energetyczny przekaz. Projekty sceniczne Martyny Jakubowicz ewoluują w zależności od kolejnych pomysłów muzycznych. Podstawowy skład zespołu to kwartet, w którym pojawili się trzej młodzi instrumentaliści wnosząc dodatkowe emocje do dobrze znanych utworów Martyny. W czasie koncertu wykonywane są m.in. z płyty „Tylko Dylan”- Knockin’ on Heaven’s door , z wcześniejszych płyt – Gdyby nie nasz fart, Ardżuna i Kriszna, Rosa taka sama od lat, Żagle tuż nad ziemią, Karczma na moście i wiele, wiele innych dobrze znanych utworów.

Ostatnie doświadczenia koncertowe przekonały nas, że największy przebój Martyny „W domach z betonu nie ma wolnej miłości” jest doskonale znany młodszemu pokoleniu fanów, którzy śpiewają ten utwór na koncertach i znakomicie się bawią.

W 2008 roku minęło 30 lat od kiedy Martyna Jakubowicz pojawiła się na po raz pierwszy na scenie. Ubiegłe 2 lata to obchody tego jubileuszu – począwszy od kwietniowej premiery płyty p.t. „Te 30-te urodziny” gdzie inni wykonawcy śpiewają piosenki Martyny m.in. Krzysztof Kiljanski, Indios Bravos, Bracia, Ewa Bem, Pogodno, Lipali, Hurt i inni, poprzez liczne wywiady i koncerty w mediach, a kończąc super koncertem na antenie Programu 3 Polskiego Radia z gośćmi. Do tej pory Martyna wydała 11 swoich autorskich płyt i wzięła udział w wielu projektach innych muzyków.

Na wrocławskim koncercie Martyna zaprezentuje się z zespołem w składzie:
Martyna Jakubowicz-gitara, wokal
Paweł Mikosz – gitary basowe
Darek Bafeltowski – gitary, mandolina
Łukasz Matuszyk- akordeon, instrumenty klawiszowe
Przemek Pacan – perkusja, cajon

Gościnnie:
Jan Gałach- skrzypce
Marta Matuszyk – skrzypce
Thomas Sanchez – instrumenty perkusyjne, harfa

MARTYNA JAKUBOWICZ & ŻONA LOTA – koncert promujący nową płytę „Okruchy życia”
19.02.11 godz.20.30
C.S.Impart ul.Mazowiecka 17
bilety: 80 zł – I miejsca, 65 zł – II miejsca, 50 zł – III miejsca, 35 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Comments are closed.