Motion Trio – światowej sławy trio akordeonowe zagra w Synagodze (13.01.11)

2011, archiwum — By on 12 października 2010 20:30

Jeden z najczęściej koncertujących za granicą polskich zespołów będzie gościem Ethno Jazz Festivalu w ramach cyklu Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem.

Motion Trio – trio akordeonowe założone w 1996 roku przez Janusza Wojtarowicza – leadera i autora większości kompozycji. Ewenement na europejskim i światowym rynku muzycznym. Wykonując własną muzykę Motion Trio zmienia oblicze akordeonu. Ich koncerty to muzyczne spektakle zawierające akcję i dramaturgię.
Zespół Motion Trio to grupa pod każdym względem oryginalna i wyjątkowa. Ta wyjątkowość powoduje niestety, że większym zainteresowaniem cieszy się zagranicą niż nad Wisłą.

Motion Trio koncertuje na akordeonach, które w ich rękach zmieniają się w instrumenty o niewyczerpanych wręcz możliwościach. W swoim repertuarze nie ograniczają się do klasyki akordeonowej, ale eksperymentują, generując nowoczesne brzmienia i zamieniając swoje występy w misterne spektakle. Coś takiego jest w ich muzyce, że akordeony które, nie ma co ukrywać, nie są instrumentami cieszącymi się jakimś wyjątkowym szacunkiem, przyciągają na koncerty tłumy.

O muzyce Motion Trio :

Joe Zawinul „Wasza muzyka jest zdumiewająca”

Krzysztof Penderecki „To wyjątkowe trio akordeonowe”

FRANKFURTER ALLGEMEINE ZEITUNG : „Trio gra po mistrzowsku przy pomocy sugestywnych brzmień (…)”

LIBERATION : ” Ci, którym akordeon wydawał się staromodny, a którzy byli obecni na koncercie Motion Trio, nie mieli innego wyjścia, jak zastanowić się nad swoim wcześniejszym osądem (…) ”

LE MONDE : „Trio polskich akordeonistów drwi z wszelkich przyzwyczajeń i tradycyjnego sposobu gry na akordeonie, przenosi instrument w przyszłość bez jakichkolwiek efektów elektronicznych (…)”

ALL ABOUT JAZZ : „Nigdy nie słyszeliście takiej gry na akordeonie (…)

MOTION TRIO o sobie:

„w podobnym stopniu pasjonuje nas heavy metal co jazz i muzyka współczesna”
„równie dobrze czujemy się grając na ulicy i w sali koncertowej”
„wyznajemy zasadę, że muzyka doskonale poradzi sobie bez Motion Trio, natomiast my bez muzyki…”


Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem
MOTION TRIO
13.01.11 godz.20.00 Synagoga Pod Białym Bocianem,
ul. Włodkowica 7
bilety: 80 zł – I miejsca, 60 zł – II miejsca, 40 zł – stojące

FOTO
(autor: Jarek Pępkowski)

Tags:

Comments are closed.