The Bulgarian Voices Angelite – światowej sławy żeński chór w programie kolędowym (4.12.10)

2010, archiwum — By on 15 września 2010 10:05

Ten fenomenalny zespół po raz pierwszy zachwycił świat podczas występu w Niemczech w 1987 roku, w Bremen, aby w kolejnych latach odwiedzić z koncertami całą kulę ziemską – od Alaski do Japonii, od Meksyku po Indie. Bułgarskie Głosy śpiewały na ceremonii rozdania nagród Nobla w Oslo (1996) oraz dla hinduskiego maharadży, współpracowały z japońskimi perkusistami z Kodo, a także wyprodukowały fascynujące nagrania z alikwotowymi śpiewakami z Tuwy.
W ich dyskografii znaleźć można zarówno muzykę kościoła prawosławnego, jak i “Balkan Passion” projekt z udziałem wielu międzynarodowych gości, takich jak Maria Farantouri, Sezen Aksu, Fanfare Ciocarlia. W 2002 roku zespół wystąpił z Norymberską Orkiestrą Symfoniczną oraz na koncercie z Bobby McFerrinem.

Dyrygent chóru – Georgi Petkov
Urodzony w mieście Gaborovo w rodzinie tradycyjnych muzyków. Ukończył Konserwatorium Muzyczne w Plovdivie na wydziale dyrygentury chóralnej i od tego momentu pracował, jako dyrygent oraz główny dyrygent wielu najświetniejszych bułgarskich chórów, z którymi koncertował w całej Europie. Georgy Petkov jest również uznawany w Bułgarii za jednego z czołowych kompozytorów młodego pokolenia. Jego utwory znalazły się na na płytach wielu uznanych w świecie zespołów.
Podczas wrocławskiego koncertu na Ethno Jazz Festival zespół zaprezentuje najpiękniejsze kolędy prawosławne oraz tradycyjną muzykę cerkiewną.


Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem
THE BULGARIAN VOICES – ANGELITE
4.12.10 godz.20.00 Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7
bilety: 100 zł – I miejsca, 80 zł – II miejsca, 60 zł – stojące

Tags: , , ,

Comments are closed.