Sharón Clark – Tribute to Sarah Vaughan na Ethno Jazz Festival! (16.10.18)

ethno jazz festival — By on 10 czerwca 2018 20:55

Sharón Clark – Tribute to Sarah Vaughan na Ethno Jazz Festival!

Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert dedykowany jednej z najciekawszych wokalistek jazzowych XX wieku.
16 października w koncercie Tribute to Sarah Vaughan wystąpi amerykańska wokalistka Sharón Clark, laureatka prestiżowych nagród muzycznych m.in. Billie Holiday Vocal Competition oraz American Traditions Competition. Sharón Clark, ze względu na swoją niezwykła skalę i tembr głosu, uważana jest przez krytyków muzycznych za drugie wcielenie Sarah Vaughan.
Koncert odbędzie się w znanej jazzowej publiczności Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Sarah Vaughan – amerykańska wokalistka jazzowa, która rozpoczynała swoją muzyczną karierę śpiewając w chórze kościelnym i ucząc się gry na fortepianie.
Szybko zaczęła śpiewać w big-bandzie, gdzie zetknęła się z pionierami modern jazzu -  Charliem Parkerem i Dizzym Gillespiem.
Pracę studyjną i koncertową rozpoczęła w latach 50-tych od wspólnych nagrań z Milesem Davisem. Występowała z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi m.in. na Festiwalu Jazzowym w Monterey i w Carnegie Hall, jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie.
Sarah była obdarzona niezwykłym, ciepłym głosem o ogromnej skali i niezwykłej modulacji, co idealnie kontrastowało z jej szorstkim vibrato.

16.10.18 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Ethno Jazz Festival
TRIBUTE TO SARAH VAUGHAN – Sharón Clark (USA) & band
bilety: 80 zł – I miejsca, 60 zł – II miejsca, 40 zł – miejsca stojące

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.ticketmaster.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.