Koncert urodzinowy zespołu Seta w Starym Klasztorze! (21.10.16)

2016, archiwum — By on 27 września 2016 11:02

Koncert urodzinowy zespołu Seta w Starym Klasztorze!

Miłośników klimatów Krainy Łagodności zapraszamy 21 października do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert z okazji 40. urodzin wrocławskiego zespołu Seta! Wśród gości Jubilatów pojawia się: Wolna Grupa Bukowina, Mikroklimat, Jerzy Filar, Ryszard Żarowski, grupa Pomianowie i zespół Fart.

Zespół SETA powstał we Wrocławiu w 1976 roku. Jesienią tego samego roku zadebiutował na scenie Środowiskowego Przeglądu Piosenki Turystycznej we wrocławskim „Pałacyku”.
Debiut był bardzo udany, a zespół wygrał przegląd. 40 lat po tamtym wydarzeniu Seta zagra swój koncert urodzinowy w rodzinnym mieście.
Zespołowy towarzyszyć będą Przyjaciele z różnych zakątków Krainy Łagodności i odległych często miejsc na mapie.
Seta ma w swoim dorobku wiele przebojów, które na stałe zagościły na turystycznych szlakach, w śpiewnikach i przy ogniskach.
Najbardziej znane piosenki Sety to: „Beskid”, “Przerwa w podróży”, “Ballada o św. Mikołaju”, „Październik”, „Wody tatrzańskie”, „Modlitwa wędrownego grajka”, „Tęsknica”.
Duża część repertuaru to piosenki Andrzeja Wierzbickiego, który przez kilka lat był członkiem Sety. W tym czasie jego piosenki zyskały popularność i charakterystyczne aranżacje.
Autorami setowych piosenek są również Andrzej Mróz i Stanisław Gola, którzy założyli zespół.
Kilka piosenek zjawiło się w Secie z kimś, kto zagościł w zespole na pewien czas, a odchodząc pozostawiał piosenki w dobrych rękach. Do tych należą „Pamiątka ze spływu” i „Jesienna dziewczyna”.
„Zgubione marzenia” Wojciecha Jarocińskiego i „Niezapominajka” Krzysztofa Szczuckiego to piosenki, z którymi Seta zaprzyjaźniła się przez lata, a autorzy nie mają nic przeciwko tej przyjaźni.
W koncercie urodzinowym, oprócz jubilata, wystąpią: Wolna Grupa Bukowina, Mikroklimat, Jerzy Filar, Ryszard Żarowski, grupa Pomianowie i zespół Fart.
Każdy z wykonawców związany jest z Setą przyjacielsko, twórczo lub towarzysko. U wszystkich bez problemu można doszukać się wrocławskich akcentów na drodze prywatnej i artystycznej.
Zestaw urodzinowych Gości gwarantuje noc pełną najpiękniejszych piosenek, a przez jubileuszowy wieczór przeprowadzi nas Andrzej Mróz.

21.10.16 godz.19.30 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
40-lecie zespołu SETA
Wolna Grupa Bukowina, Mikroklimat, Jerzy Filar, Ryszard Żarowski, FART, Pomianowie, SETA
bilety: 50 zł – I miejsca, 40 zł – II miejsca, 30 zł – miejsca stojące

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.