KAPELA ZE WSI WARSZAWA i KAPELA MALISZÓW zagrają w Starym Klasztorze! (26.11.15)

2015, archiwum — By on 10 października 2015 18:49

KAPELA ZE WSI WARSZAWA i KAPELA MALISZÓW zagrają w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival, Stowarzyszenie „Transetnika” oraz Narodowe Centrum Kultury zapraszają na specjalny koncert w ramach trasy FOLK OFF! Tour 2015!

26 listopada w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na wspólnym koncercie wystąpią: KAPELA ZE WSI WARSZAWA oraz KAPELA MALISZÓW.

Kapela ze Wsi Warszawa, która zaprezentuje przed wrocławską publicznościa premierowy materiał ze swojej najnowszej płyty „Święto Słońca”, zaprosiła do wspólnego koncertowania znakomitą i niepowtarzalną Kapelę Maliszów.

Kapela ze Wsi Warszawa

www.kzww.pl

Na repertuar zespołu, założonego w 1997 roku, składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty – skrzypce, cymbały, baraban, bęben obręczowy – brzmią one wyjątkowo nowocześnie a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z DJ’ami.

„Święto Słońca” to 7. album Kapeli ze Wsi Warszawa i pierwsza podwójna płyta w dyskografii Zespołu. KzWW wyrusza w muzyczną drogę ku słońcu, ponad horyzont, ze Wschodu na Zachód, spotykając niezwykłych artystów z Indii, Persji i hiszpańskiej Galicji. Wspólnym elementem łączącym tak geograficznie odległe tradycje z polską kulturą ludową był kult solarny i to ta duchowa wspólnota stała się główną inspiracją dla konceptu nowego wydawnictwa. Niezwykli Goście z wielu muzycznych światów: awangardowa wokalistka z Galicji Mercedes Peón, geniusz kemanche z Iranu Kayhan Kalhor, wirtuoz sarangi Ustad Liaquat Khan z Indii, legendarny czarodziej gramofonu DJ Feel-X, wybitny altowiolista Michał Zaborski i inni. Nowa jakość produkcji dźwięku dzięki realizacji Studio AS One. Blisko 3 lata intensywnej pracy, 5 sesji nagraniowych w najlepszych polskich studiach, 13 utworów, 2 płyty, 1 album.

Kapela Maliszów (Męcina Mała)

www.kapelamaliszow.com

Rodzinna kapela z Męciny Małej (Beskid Niski) założona została przez multiinstrumentalistę Jana Malisza i jego dzieci. Zespół inspiruje się tradycyjną muzyką swojego regionu, czyli tańcami i przyśpiewkami z okolic powiatu gorlickiego. Kapela Maliszów nie ogranicza się w swojej twórczości jedynie do odtwarzania starych melodii – zespół tworzy również własne utwory, w których polski charakter łączy się doskonale z wypracowanym przez Kapelę stylem.

Tylko ostatniego lata zespół grał na prestiżowym festiwalu Petera Gabriela WOMAD w Wielkiej Brytanii, oraz na koncertach w Europie i Azji. Wydana nakładem Karrot Kommando druga płyta zespołu, „Mazurki Niepojęte”, została wyróżniona prestiżowym tytułem Top Of The World przez brytyjski magazyn Songlines.

 

Koncert jest częścią trasy FOLK OFF! Tour 2015.

Organizator: Stowarzyszenie Sztuki Etnicznej „Transetnika”

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura Interwencje”.

Patroni medialni: etno.serpent.pl, folk24.pl

 

26.11.15 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Ethno Jazz Festival prezentuje:

KAPELA ZE WSI WARSZAWA

Support: Kapela Maliszów

bilety: 60 zł – I miejsca, 45 zł – II miejsca, 35 zł– wejściówki stojące (studenci i uczniowie)

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.