T.V Smith – legenda punk rocka w Starym Klasztorze! (28.10.14)

2014, archiwum — By on 2 września 2014 20:26

TV Smith wystąpi  28 października w klubie muzycznym Stary Klasztor przy ul. Purkyniego i zagra utwory kultowej kapeli The Adverts.

T.V Smith, właśc. Tim Smith urodzony 5 kwietnia 1956 roku w Romford,   charyzmatyczny angielski wokalista i kompozytor,  zasłynął jako lider kultowej punk rockowej formacji THE ADVERTS,  która działała w latach 1976-1979.

Ich debiutancki album „Crossing The Red Sea with The Adverts” przez krytyków uważany jest za jeden z najważniejszych albumów z pierwszej fali punk rocka.

Po wydaniu drugiej płyty „Cast of The Thousand” zespół się rozpadł. Następnie TV Smith sformował grupy TV Smith’s Explorers oraz Cheap. Od lat 80-tych TV Smith występuję solo. Od tamtej pory wydal 14 płyt i napisał 2 książki.

TV Smith koncertuje od czasu do czasu z muzykami Die Toten Hosen. W Polsce mogliśmy oglądać go kilkakrotnie,  gdy występował solo przed formacją U.K.Subs. We Wrocławiu zagrał w klubie muzycznym Łykend.

TV Smith powraca do naszego kraju wraz z zespołem Bored Teenagers, aby zagrać na żywo cały materiał z legendarnej debiutanckiej płyty The Adverts.  Na koncercie będzie można usłyszeć takie hity jak: Bored Teenagers, Gary Gilmore’s Eyes czy No Time to Be 21. Razem z TV Smith’em wystąpi niemiecki zespół Garden Gang.

Garden Gang pochodzi z Bawarii. Muzykę jaką wykonują określają jako  energetyczny glam punk rock inspirowany dokonaniami amerykańskich  rock’n'rollowych zespołów z lat 50 tych oraz angielskich punk rockiem i nową falą.

Garden Gang zagrali ponad 500 koncertów w klubach i na festiwalach w Niemczech, Wlk.Brytanii, Hiszpanii, Słowacji, Austrii i Szwajcarii. Mieli  okazję grać na jednej scenie z The Damned, The Vibrators, The Lurkers, Stiff Little Fingers, Attila The Stockbroker.

28.10.14 godz.20.00
Klub Muzyczny Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1, Wrocław

T.V SMITH
GARDEN GANG

bilety: 30 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje, 35 zł –w punktach sprzedaży i przed koncertem

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.