Take 6 – najsłynniejszy sekstet wokalny świata powraca do Wrocławia! (3.12.14)

archiwum — By on 24 czerwca 2014 07:36

Koncert supergrupy wokalnej odbędzie się 3 grudnia w Synagodze Pod Białym Bocianem przy ul. Włodkowica 1

Ich muzykę określa się jako „chrześcijański pop-soul-jazz”. Jednak nawiązywanie do chrześcijańskiej tradycji nie przeszkadza sekstetowi w zdobywaniu list przebojów, a piosenki z albumu „Brothers” stały się bardzo szybko dyskotekowymi hitami. Take 6 dzięki doskonałym głosom i niezwykłym aranżacjom radzą sobie na scenie doskonale bez instrumentów. Długo bronili się przed wspomaganiem wokali. Przełomem był właśnie krążek „Brothers” z 1996 roku.

Wszystko zaczęło się na początku lat 80. W małym miasteczku Huntsville w Alabamie Claude McKnight założył męski, wokalny kwartet. Wkrótce do zespołu dołączył Mark Kibble i wokalistów było już pięciu, żeby Take 6 stało się naprawdę 6, brakowało jeszcze Mervyna Warrena. Z czasem zmieniały się nazwy i składy, aż w 1988 roku w sklepach pojawił się debiut płytowy „Take 6″. Przyniósł grupie platynę i pierwszą nagrodę Grammy za najlepsze jazzowe wykonanie wokalne utworu „Spread Love”. Od tego czasu część muzycznego świata po prostu oszalała na punkcie doskonałych głosów czarnoskórych artystów. Członkowie zespołu pracowali niemal z każdym, kto liczy się w muzycznym świecie. Można ich było usłyszeć w produkcjach Quincy Jonesa, Stevie Wondera, ale także Mariah Carey czy Whitney Houston. Pojawili się na kilkunastu ścieżkach dźwiękowych do filmów (m.in. na soundtrackach do „Dicka Tracy”, „Boyz N the Hood”, czy „Glengarry Glen Ross”). Liczbą nagród i wyróżnień, które zebrali od początku kariery, mogliby obdzielić przynajmniej kilka zespołów.

Kolejne płyty: „So Much To Say” (1990), „He Is Christmas” (1991), „Join The Band” (1994), „Brothers” (1996), „So Cool” (1998), „We Wish You A Marry Christmas” (1999), „Beautiful World” (2002), „Feels Good” (2006) okazały się pasmem sukcesów i przyniosły zespołowi 9 nagród Grammy i 8 nagród Dove. Obecnie artyści koncertują na najważniejszych festiwalach jazzowych oraz w prestiżowych klubach na całym świecie.

TAKE 6 to Alvin Chea (bas), Cedric Dent (baryton), Mark Kibble (I tenor), Joey Kibble (II tenor), Claude McKnight (I tenor), David Thomas (II tenor).

3.12.14 godz.19.30 Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 1
Ethno Jazz Festival prezentuje:
TAKE 6

bilety: 150 zł – I miejsca, 120 zł – II miejsca, 90 zł – III miejsca, 65 – IV miejsca

45 zł – wejściówki stojące (studenci i uczniowie)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Comments are closed.