DE PRESS zagra na wROCK for Freedom we Wrocławiu! (31.08.13)

2013, archiwum — By on 11 lipca 2013 09:51

Autor legendarnego przeboju „Bo jo Cie Kochom”  Andrzej Dziubek z zespołem De Press dołączają do składu artystów występujących na festiwalu wROCK for Freedom 2013 we Wrocławiu.

Swój udział w dorocznej imprezie z okazji XXXIII rocznicy powstania Solidarności potwierdził wcześniej uwielbiany w Polsce Goran Bregović ze swoją  Orkiestrą Weselno – Pogrzebową oraz najsłynniejszy polski zespół folk- rockowy Zakopower.

Festiwal odbędzie się 31 sierpnia w Zajezdni Autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej, w miejscu, gdzie w Sierpniu 1980 roku rodziła się wrocławska Solidarność.

De Press to znany zespół folk-punkrockowy z Oslo. Długo nie było go w kraju. Polsko-norweska grupa powołana została go życia w 1980 roku przez Andrzeja Dziubka, polskiego emigranta stanu wojennego znanego w Norwegii jako Andrej Nebb.

Andrzej Dziubek to barwna postać, góral z Jabłonki, malarz, rzeźbiarz, twórca tekstów, a przede wszystkim muzyk.

De Press jako prekursor polskiego punk rocka z domieszką folkowych i góralskich rytmów spod Tatr, przetarł ścieżkę takim zespołom jak: Piersi, Golec uOrkiestra, Kapela, Brathanki, Zakopower.

Przez 31 lat działalności na scenie zespół wydał ponad 18 płyt, wiele singli, m.in. debiutancka płyta Block to Block wydana w 1981 roku uzyskała tytuł najlepszej rockowej płyty w Norwegii, a jeden z utworów dotarł do I miejsca niezależnej listy przebojów w Anglii.

Oprawa koncertów oraz użycie niecodziennych gadżetów, takich jak piła tarczowa, stalowe beczki, itp., tworzą spektakl, na którym wzorowało się i wzoruje wielu muzyków, nie tylko polskich. Pozbawione agresji, energiczne punk – rockowe kompozycje a także typowo góralskie, spokojne ballady zapewniają publiczności dobry koncert.

Największe przeboje zespołu De Press w Polsce to: „Potargano chałpa”, „Bo jo Cie Kochom”, „Cy bocycie Świnty Ojce”, „Cyrwone gorole”.

W czerwcu 2013 r.  ukazała się najnowsza płyta De Press pt. „Sex spod Tater”

 

31.08.13 godz.17.00,  Zajezdnia MPK, ul. Grabiszyńska 184, Wrocław

wROCK for Freedom 2013

GORAN BREGOVIĆ & WEDDING AND FUNERAL BAND

ZAKOPOWER

DE PRESS

 

bilety:

miejsca stojące: 50 zł – do 15 lipca, 60 zł – do 30 sierpnia, 70 zł – w dniu koncertu

miejsca siedzące: 70 zł – do 15 lipca, 80 zł – do 30 sierpnia, 90 zł – w dniu koncertu

Uwaga, miejsca siedzące przewidziane są przy plenerowych ławo-stołach z dostępem do sektora gastronomicznego.

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

Comments are closed.